W Polsce naukę jazdy samochodem można rozpocząć trzy miesięcy przed ukończeniem osiemnastu lat. Szkoła jazdy to bardzo ważny wybór, ponieważ instruktor ma duży wpływ na efektywność nauki. Dobrze przeprowadzone szkolenie zwiększa kilkukrotnie szanse na zdanie egzaminu państwowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego za pierwszym razem. Nauka jazdy powinna odbywać się w bezstresowej atmosferze – to normalne, że każdy potrzebuje czasu, aby jazda samochodem weszła mu w nawyk. Nikt nie urodził się za kierownicą, dlatego instruktor, który jest zbyt nerwowy powinien być od razu skreślony. Wyrozumiałość to podstawa w tym zawodzie.

Cierpliwe wytłumaczenie zawsze daje lepsze efekty niż krzyki, które bardzo zniechęcają kursanta do dalszej nauki. Jak wybrać dobrą szkołę jazdy? Najprościej zapytać się znajomych, którzy prawo jazdy mają już za sobą. To właśnie oni, kierując się swoim własnym doświadczeniem mogą najlepiej nam doradzić, który instruktor w regionie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli potrzeba nam szerszego oglądu, istnieją strony internetowe, które zajmują się sporządzaniem rankingów szkół jazdy. Wiele osób odwiedza je i zamieszcza tam swoje oceny, komentarze oraz zaznacza, za którym razem udało im się zdać egzamin państwowy.

Może to być świetna wskazówka dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z samochodem, bo wskazuje jasno, które szkoły jazdy mają największą w mieście czy regionie renomę. Jeśli chcemy znaleźć szkołę jazdy w konkretnym mieście wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. „szkoła jazdy kraków„. Wynik będzie okrojony i dużo łatwiej nam będzie wybrać coś interesującego.