LabVIEW jest formą graficznego języka programowania wysokiego poziomu. Różni się on od innych rozwiązań programistycznych dość oryginalnie zdefiniowanym interfejsem użytkownika. Podstawą są tutaj ikony, które symbolizują różne operacje programistyczne o bardzo zróżnicowanym poziomie.

Zalety projektowania w LabVIEW

Projektowanie LabVIEW wiąże się z szeregiem korzyści, wynikających zarówno z pracy w oparciu o wspomniany system, jak również z finalnych możliwości oferowanych rozwiązań.

1. Dokładna i rzetelna analiza danych. Projektowanie z wykorzystaniem środowiska LabVIEW daje ogromne możliwości w kontekście porównywania i pomiaru konkretnych wartości. Systemy kontrolno-pomiarowe LabVIEW należą do jednych z najdokładniejszych i najskuteczniejszych, a to wszystko dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi użytkownika.

2. Mniejsze ryzyko błędów. Każdy z naszych programów jest testowany w sposób wielowątkowy i wielopłaszczyznowy. W przypadku pisania programów w oparciu o klasyczny kod źródłowy, istnieje pewne ryzyko wygenerowania błędu, przy – rzecz jasna – odpowiednio zmodyfikowanych i dobranych zmiennych. Struktura aplikacji projektowanych w oparciu o język graficzny jest znacznie bardziej przejrzysta, co przedkłada się na możliwość łatwego wykrycia błędów i tym samym – zminimalizowania praktycznie do zera ryzyka ich powstania.

3. Zaawansowana kontrola przepływu danych. Projektowanie LabVIEW daje znacznie większe możliwości zarządzania pracą urządzeń, niż klasyczne programowanie w oparciu o kod. Możliwość stosunkowo szybkiego wygenerowania przejrzystego drzewa zależności pomiędzy określonymi funkcjami, umożliwia zaawansowane i zautomatyzowane sterowanie nawet najbardziej złożonymi maszynami. Co więcej, taka struktura oprogramowania pozwala na stałe zwiększanie jego możliwości o nowe funkcje i zależności.

Podsumowanie

Wielowątkowość, duży stopień złożoności i przede wszystkim przejrzystość – to zalety projektowania i programowania z wykorzystaniem tego środowiska. Korzystanie z naszych usług i oferowanych przez nas rozwiązań przedkłada się na niższe koszty realizacji, wyeliminowanie błędów i możliwość stworzenia kompleksowych, dokładnych i wydajnych narzędzi.

Więcej o LabView znajdziesz na stronie https://armex.biz.pl/pl/oferta/systemy-kontrolno-pomiarowe-labview/